20150623 141133 tbMet verschillende partners (Inloophuis, Wasplaats, Villa Klarendal, Buurtpastoraat, Vitale Verbindingen, Burenhulp, Participatiewerk, Opbouwwerk, Sociaal Wijkteam, wijkbewoners) hebben we afgelopen dinsdag om de tafel gezeten om te kijken wat we voor hulp aan kunnen bieden. We kwamen uit op telefonisch contact onderhouden met mensen die zich alleen voelen en praktische hulp aanbieden als: boodschappen doen, hond uitlaten, maaltijd verzorgen, en wat er zoal nodig is..

Er worden 8000 flyers (A-6, kaartformaat, stevig papier) gemaakt, met het telefoonnummer, het aanbod en de vraag aan mensen om mee te gaan doen als vrijwilliger.

Deze flyers zijn vandaag klaar en worden o.a. met behulp van verspreiders van de wijkkranten en andere vrijwilligers huis aan huis in de bus gedaan in Klarendal, Sint Marten, Spoorhoek en Sonsbeekkwartier.

Het telefoonnummer wordt 7 dagen in de wijk bemenst van 8.30 – 20.30 uur, in shifts van halve dagen. Het rooster is rond en ook een achterwacht is georganiseerd voor als de telefoonvrijwilligers vragen krijgen waar ze zelf niet uitkomen of als ze hun verhaal kwijt willen.

De telefoonvrijwilligers moeten de match gaan maken tussen aanvragers en vrijwilligers die zich aangeboden hebben om hulp te bieden. Er zijn al enkele vrijwilligers.

We gebruiken het telefoonnummer van het project Burenhulp. Iemand zorgt voor de doorschakeling steeds naar de eigen mobiele telefoon van de vrijwilliger die dienst heeft.

Dit telefoonnummer is vanaf vanmiddag bereikbaar.

Het wijkteam leefomgeving is inmiddels ook betrokken en heeft financiën toegezegd.

We zijn er druk mee, maar het geeft veel energie om te merken hoeveel mensen zich betrokken voelen en hoe actief iedereen is.

Hartelijke groet,

Ellie Smeekens, van het Buurtpastoraat Klarendal en St. Marten

corona

Eusebiusparochie Agenda

October 2020
S M T W T F S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotokrant

Go to Top